RedBot 2015 podzim: Hotovo!

Trvalo to věky a věky, někteří skřítkové se museli v průběhu oholit i několikrát, ale je hotovo. Gratulujeme týmu FiddleJumper (Štěpán Smetana z FIT VUT) a ve středoškolské kategorii Aho'sTech (Adam Hlaváček z Gymnázia Blansko), který ale zaostal jen o ten nejmenší kousek!

RedBot 2015 podzim: výsledky přátelských zápasů a nová verze

V lese ja zase ticho, ne na dlouho, ale snad si skřítkové aspoň stihnou rozmasírovat bolavé nožičky. Výsledky přátelských zápaslů jsou tady:

týmvýher (*)
AhosTech192
jirvoz100
SegmentationFault86
FiddleJumper82
Onyx80

(*) Pokud má víc hráčů stejně bodů, za vítěze jsou bráni všeichni. Občas se stalo, že se všechny strategie zablokovaly, takže nikdo nezískal žádný bod => vítězi byly všechny strategie.

RedBot 2015 podzim: Dotazy k vyhodnocování

Skřítci z týmu SegmentationFault měli pár doplňujících otázek kde odpovědi by mohly zajímat všechny, takže tady jsou:

Otázka: Budou rozměry mapy nějak řádově omezeny?

Odpověď: Ano, řekněme že víc než 1000 na 1000 to nebude. Spíš si myslím že zůstaneme pod 100 x 100.

Otázka: Bude si moci program ukládat soubory s mezivýpočty, které použije v dalším kole (při dalším spuštění)?

Odpověď: Ano, do svého "cwd".

Otázka: Jak přesně bude fungovat spojování sítí 2 hráčů? Mohu po spojení považovat protihráčovu síť za vlastní?

Odpověď: Ano, přesně.

RedBot 2015 podzim: 4 registrovaní, bude to komorní

Registrovaly se 4 týmy, 2 středoškolské a 2 vysokoškolské, takže nějaká ta cena nemine nikoho :-) Co se jazyků implementace týče, budou soupeřit 2 x C++, Python a Java. Škoda že v tomto kole chybí Haskell. S výsledky přátelských zápasů nebudeme otálet. Všem registrovaným zdar!

RedBot 2015 podzim: Zobrazovací utilita

V druhém vydání je kromě oprav spousty chyb (viz git) a hlavně zobrazovací utilita (obojí od Pavla Grunta - velké díky). Příkazem ./visualize.py <adresář_se_záznamem_hry>. Pokud máte checkoutnutý git, pak stačí git pull, pokud stahujete, pak stáhněte RedBot-2015-podzim-v2.

RedBot 2015 podzim: V lese, jó v lese, na jehličí

Připravit batohy, vyčistit kotlíky, lektvarový souboj právě začíná! Právě dnes startuje další kolo studentské programátorské soutěže RedBot. Tentokrát se podíváte do lesních porostů, kde se dá zažít spousta dobrodružství. V roli lesních skřítků, budete sbírat suroviny a vařit z nich rozličné lektvary. Sám král si to přál! A že nepoznáte houbu od mechu...nevadí! Stačí trocha programátorského umu, chytrá hlava a promyšlená strategie. Připraveni?

RedBot 2014 jaro: Jak se hrálo

Od autorů výherních strategií jsme dostaly popisy toho jak se jednotlivé strategie praly o vítězství - nechejte se inspirovat. V závěru článku také najdete přehled použitých programovacích jazyků. Tentokrát neodevzdal v Haskellu nikdo.

Strategie nejlepších strategií

Strategie LEM (Pavel Grunt)

RedBot 2014 jaro: Penízky se dokutálely

Tak a výsledky finále jarního kola roku 2014 jsou tady:
Tým12345Celkem bodůPořadí
LEM86659341. (vysokoškoláci)

RedBot 2014 jaro: už jen přes víkend

Tak zbývá jen poslední víkend práce na vašich strategiích. Dolaďte poslední halíře a v pondělí ráno je čekáme. Kdo ovládne trh?

Bude se hrát stylem každý s každým na několika náhodných mapách. Celkové pořadí se jako u přátelských zápasů stanoví podle celkového počtu vyhraných her.

A o co se vlastně bude hrát? Předně skvělé Red Hat branded věcičky, ale také tričko s robotí tematikou (ano, RedBot to zrovna není, ale skoro :-)).

RedBot 2014 jaro: Výsledky přátelských zápasů

Hrálo se každý s každým a výsledky jsou poznamenané tím, že některé strategie jsou jen náhodné nebo neodpovídající. U některých strategií bylo potřeba něco "ohnout" - tam kontaktujeme autory.

Pages

Subscribe to RedBot RSS